firma ekle iletişim

Haftanın Yorgunluğunu Atalım!

Barlar Sokağı’nı herkes bilir. İbis Otel’in karşısından boylu boyunca uzanan, rengarenk ışıklı sokak eğlencenin kalbi.Bütün hafta boyunca çalıştınız, okula gittiniz. Çok erken saatlerde uyandınız, eve geldiğinizde en fazla yemek yiyecek haliniz vardı, sonrası televizyon karşısında, ders çalışarak veya ev işleriyle geçti muhtemelen. Ama bu gün hafta sonu ve işte size güzel bir gece geçirmeniz için öneriler geliyor. Şimdi biraz rahatlama, kendinize vakit ayırma zamanı. Dostlarınızla programınızı yapınız ve Eskişehir gecelerinin tadını çıkarmak üzere hazırlanmaya başlayınız.

 

Elbette bu şehirde gece gidilecek eğlence yerleri saymakla bitmez. Bu yazıda tek bir sokağa odaklanacağız. Barlar Sokağı’nı herkes bilir. İbis Otel’in karşısından boylu boyunca uzanan, rengarenk ışıklı sokak, eğlencenin kalbi. Hangi amaçla çıkarsanız çıkın istediğinizi bu sokakta kesinlikle bulacaksınız.

 

İster sakin bir sohbet gecesi, ister canlı müzik eşliğinde bir eğlence, bu sokakta her konsepti yakalayabilirsiniz. Eğer amaç, dostlarla sohbet edip iki, üç bira içerek sakin bir gece geçirmekse Şat Pub bahçe, Diesel Pup, Pan ve Social Pub tercihleriniz arasında olabilir. Buralar hem birbirinizin sesini rahatça duyabileceğiniz, muadillerine göre daha az gürültülü yerler hem de fiyatlar cazip ve servis genel anlamda başarılı. Ayrıca Pan Coctail Bar, harika kokteyller deneyebileceğiniz yeni lezzetler keşfedebileceğiniz bir bar olmakla beraber, terası da çok keyifli. Bu mekanlarda aynı zamanda çeşitli sürpriz ve hediyelerle karşılaşabilirsiniz, mesela sırf yanınızda bir şemsiye var diye veya şapka taktığınız için masanıza şat ikramları yağabilir. Yok eğer “dans edip dilediğince canlı müziğe doymak istiyorum” derseniz, Şat Pub live, Peyote, Blog Pub tavsiye edebileceğim yerlerden. Eğer meyhane tadında, dostlarla Müzeyyen Senar dinleyerek, nefis mezeler eşliğinde unutulmaz bir gece düşünüyorsanız Neyzen Meyhanesi kesinlikle sizi tatmin edecektir, tabi Fondip’i de unutmamak lazım, bu iki yer sokakta rakı içebileceğiniz en nezih ve kaliteli yerler arasında üstelik fiyatları da çoğu meyhaneye göre çok uygun.

 

Sokağın ortalarına doğru bir nokta var ki ben oraya kara delik, Bermuda Şeytan Üçgeni gibi isimler taktım. Tam bir müzik karmaşası, üç barın canlı müziğinin birbirine girdiği, kulaklarınızı zorlayacak, kısa süreli bir sinir bozukluğu yaratacak bir nokta. Yaklaşık sekiz-on adımda o kaostan çıkmak mümkün. Bu mekanlar eller havaya konseptli kesinlikle eğleneceğiz yerler ama işte önünde oyalanmak biraz sıkıntı olabiliyor.

 

Bir de şöyle bir tavsiyem olabilir. Arkadaşlarınızla sokağın başından girin ve her barda bir bira içerek ilerleyin. Farklı bir deneyim olacağının garantisini verebilirim. Sokakta “nereye otursak” diye dolaşırken karşılaşmanız muhtemel birisi var, işte o görebileceğiniz en akıllı deli, en aşık adam, Recep, elinde şarap şişesiyle, se-vi-yo-rum diye bağırarak dolaşır, bir de şiiri vardır ki sonuna kadar dinlemelisiniz. Hatta belki biraz muhabbet çakralarınızı açacaktır.

 

Sokaktaki mekanlar kışın 01:00, yazın ise 02:00'da kapanıyor. Geceye devam etmek gibi bir niyetiniz varsa bu sokakta olmasa bile yürüyüş mesafesinde pek çok eğlence mekanı bulunmakta. SPR Pub, 222, Up'n Down ve Cafe Pi bu mekanlardan sadece bir kaçı. Alkol kullanmayan dostlar için de alternatif bir yazı sözü vererek şimdilik yazımı noktalıyorum. Herkeslere iyi eğlenceler.Eskişehir Tanıtım / Ceren Yapıcı

Sign By

Pergel Digital Media
© Tüm hakları saklıdır, Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
anasayfa sektörler foto galeri videolar etkinlikler blog
eskisehiryurtlar.com